dziecko z podniesioną ręką

Jadłospis

Jednym z naszych nadrzędnych celów jest promocja zdrowego odżywiania u najmłodszych. Potrawy, które serwujemy w Gumisiowych Placówkach, są starannie przygotowywane z naturalnych składników, uwzględniając sezonowe warzywa i owoce, które obfitują w cenne witaminy. Dla dzieci z alergiami pokarmowymi oraz szczególnymi wymaganiami żywieniowymi dostosowujemy posiłki zgodnie z zaleceniami lekarza i rodziców.

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na edukację żywieniową dzieci. Codziennie dostarczamy świeże owoce i warzywa oraz zachęcamy je do eksploracji nowych smaków, które same przygotowują podczas zajęć kulinarnych w ramach „Kuchcikowo”. Ponadto uczymy naszych podopiecznych dobrych manier przy stole.

Gwarantujemy, że dzieci mają dostęp do różnorodnych smaków, co sprzyja rozwijaniu ich kubków smakowych. Wszystkie nasze potrawy są dostosowane do indywidualnych potrzeb żywieniowych dzieci, uwzględniając ich wiek i etap rozwoju. Wierzymy, że właściwe odżywianie ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju i ogólnego samopoczucia naszych podopiecznych.

13.05.24.

14.05.24.

15.05.24.

16.05.24.

17.05.24.

Śniadanie

Szwedzki bufet: chleb
pszenny z  masełkiem,
mix sałat, szynka drobiowa
z kurczaka, ogórek zielony,
pomidorki koktajlowe, serek topiony, powidła,
herbatka
z cytryną(1.7)

Szwedzki bufet: chleb żytni, jajecznica na masełku, szynka wieprzowa, ogórek małosolny, ser żółty, powidła, herbata z cytryną (1, 3,  7)

Szwedzki bufet: chleb pszenny, żytni z masełkiem, pasztet, ogórek zielony, twarożek z rzodkiewka i szczypiorkiem, , herbatka z cytryną i miodem (1,7)

Szwedzki bufet: chleb pszenny, razowy z masełkiem, pasta z kiełbaski z ogórkiem konserwowym, humus, zielony ogórek paseczki, pomidorki koktajlowe, ser żółty, powidła (1,7) , herbatka z maliną

Szwedzki bufet: płatki kukurydziane zalewane mlekiem, jajko z szczypiorkiem, , chlebek pszenny z masełkiem, serkiem śmietankowym, rzodkiewką, powidła
(1,4,7) herbatka z maliną.

Obiad

Zupa pieczarkowa, pulpecik wieprzowy w sosie pomidorowym,
kasza jęczmienna, surówka z marchewki i ananasa (1,3,7,9) kompot

Zupa meksykańska z czerwoną fasolą, podudzie z kurczaka,
puree, surówka z pora, marchewki i jabłka (1,7,9) kompot domowy, woda

Rosół z makaronem, potrawka z kurczaka z warzywami, ryż,
groszek gotowany (1,7,9) (kompot domowy, woda z cytryną

Zupa pomidorowa z makaronem, kotlecik schabowy, ziemniaki
puree, kalafior i brokuł na parze (1,3,7,9)kompot domowy, woda z cytryną

Zupa krem z marchewki z grzankami, kopytka z sosem
truskawkowym (1,7,9)kompot domowy, woda z cytryną

Podwieczorek

Koktajl owocowy na bazie jogurtu naturalnego, banan, chrupki kukurydziane, woda z mięta i cytryną  (7)

Gofry wypiek własny z owocami lub powidłami, paseczki marchewki,  (1, 3, 7) herbatka miętowa.

Pizzerinki z żółtym serem i szyneczką, banan, lemoniada cytrynowa, (1,7)

Ciasto marchewkowe, krakersy, jabłko,  (1,3,7) , herbatka z cytryna, lemoniada.

Tosty z serem, szyneczką, ketchupem, owoce, (1, 7) Herbatka miętowa, woda z cytryną.